تایپ یک متن ساده - آموزش فتوشاپ

یکی دیگر از کاربردهای فتوشاپ امکان افزودن متن به تصاویر است وارد کرد متن بوسیله ابزاری به نام Type Tool صورت میگیرد. در این آموزش صرفا به معرفی ابزار Type Tool پرداخته و در آموزش های بعدی نحوه ایجاد متن به تصویر را به صورت مفصل تشریح خواهم کرد.

 

برای اضافه کردن متن به تصویر از جعبه ابزار ، ابزار تایپ که تصویر ابزار را در بالا مشاهده میکنید انتخاب میکنیم.
اکنون دکمه ها و گزینه های نوار ابزار در بالای کادر به ابزار تایپ اختصاص داده میشود در این نوار ابزار فونت مورد نظر را انتخاب کنید ( قسمت زرد) برای تغیر سایز فونت ( قسمت آبی) از منوی باز شو میتوانید یک سایز را انتخاب کرده یا در کادر آن سایز دلخواهتان را تایپ کنید.

 

اکنون با کلیک کردن برروی تصویر و محل دلخواختان متن مورد نظر را به تصویر اضافه کنید.

حال برای حرکت دادن متن با استفاده از ابزار  V) Move) متن را جا به جا کنید. برای تغییر رنگ متن ابتدا ابزار تایپ را انتخاب کنید سپس بر روی متن کلیک کنید و با نگه داشتن موس از ابتدا به انتهای متن بکشید و متن خود را هایلایت کنید. در گروه پالت رنگ سر برگ SWATCHES را انتخاب کنید هنگامی که نشانه گر موس را بر روی نمونه رنگ ها میبرید نشانه کر به شکل یک قطره چکان تبدیل میشود و با انتخاب هر رنگ متن شما هم به همان رنگ تغییر میکند.

 

با وجود اینگه برای تغییر رنگ در فتوشاپ راه های دیگری هم وجود دارد اما روش مذکور یکی از ساده ترین روش های رنگ آمیزی به حساب می آید.

 منبع : تایپ یک متن ساده - آموزش فتوشاپ

/ 0 نظر / 149 بازدید